Mayıs 28, 2021

Kompakt Beton Santrali Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

umman 5

Kompakt beton santrali, mobil beton santrali ile sabit beton santralinin temel özelliklerini barındıran işlevsel bir beton santrali çeşididir. Kompakt beton santrali kurulum kolaylığı olan be yüksek kapasitede üretim imkanı sunan bir beton santrali şeklidir. Kum, çakıl, kırılmış taş, çimento ve su gibi malzemeleri istenen ölçülerde karıştırarak beton elde edilmesi işlevine sahip olan kompakt beton santrali birçok sektörde geniş kullanım ağına sahiptir. Yapısında mikser besleme bandı, çimento helezon, beton mikseri, agrega bunkeri ve tartı bandı ile bir takım karmaşık otomasyon sisteminden oluşur. Kompakt beton santralleri kolay taşınabilen özelliği ile de tercih edilen bir sistemdir.Firmalar açısından da maliyetleri düşürmek için kullanılan kompakt beton santrallerinin birçok avantajı vardır.

  • Beton için harcanan maliyeti düşürür.
  • Beton taşınmadığı için zaman tasarrufu sağlar.
  • İstenilen beton kalitesine ulaşmak için kullanılır ve denetimleri yerinde yapılır.

Umman Beton Santralleri bünyesinde bulunan UC 60 Kompakt Beton Santrali içerisinde bulunan dayanıklı ve sağlam şasesi daha uzun bir ömür sunarken, hızlı ve kolay kurulumu ile maksimum verim almanızı sağlar. Bir diğer kompakt beton santrali modeli UC 30 Kompakt Beton Santrali eşsiz tasarımı ve 30 m³ beton üretimi yapabilen yapısıyla ön plana çıkmaktadır. 

Nakliyenin Tek Bir Çekici İle Yapılması İçin: Mobil Concrete Batching Plant 

İnşaat ve yapı projelerinin hemen hemen hepsinde kullanılan Mobil Concrete Batching Plant yani mobil beton santralleri yüksek karıştırma özelliği ve hassas tartım teknolojisine sahip beton santralleridir. Günümüzde inşaat ve yapı projelerinin sayısının artması projelerin hızlı bir şekilde tamamlanması ve firmaların kendi betonunu kendi üretmesi ihtiyacını doğurmuştur. Mobil beton santralinin ana ünitesi bir tır çekicisi yardımıyla taşınabilen, kolayca sökülüp yer değiştirilebilen kompakt bir yapıya sahiptir.

Beton Karıştırıcı Mikserler Nedir?

Beton karıştırıcı mikserler, çimento karışımları harç haline getirmeye yarayan makinelerdir. Gerek büyük gerek küçük çaplı tüm inşaat projelerinde kullanılan beton karıştırıcı mikserler yapı sektörünün en önemli makinelerinden biridir. Beton mikseri kullanılırken tüm vücudu kaplayacak kıyafetler tercih edilmeli, uygun ayakkabı, eldiven ve koruyucu gözlük kullanılmalıdır. Umman markasının dünya standartlarında yüksek kalite ile üretilmiş beton mikserleri ile yüksek performans alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nasıl hazırlanır | Sosyal Medya Yönetimi | GanoBet | Bahis siteleri