Mart 7, 2021

Robotlar İstanbul’da yarışıyor

Robotlar İstanbul'da yarışıyor

Robotlar İstanbul'da yarışıyor

Bu yıl 8’inci kez İTÜ Robot Olimpiyatları düzenleniyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON) tarafından bu yıl 8’inci kez İTÜ robot Olimpiyatları düzenleniyor.

OTOKON’dan yapılan açıklamaya göre, robotik alanında çalışma yapan öğrenci, akademisyen ve endüstri temsilcilerini bir araya getiren İTÜRO’da, bu yıl programa yeni eklenen yarışmalar ve güncel konulardaki paneller yer alacak.

Uluslararası platformda söz sahibi bir organizasyon olmak için çalışmalarını sürdüren İTÜRO, katılımcıların bilgilerini test edebilecekleri Çizgi İzleyen, Labirent, Yangın Söndüren gibi 11 kategoriden oluşacak.

Her yıl yeni bir görev senaryosu ile düzenlenen Senaryo Kategorisi’nde ise bu sene yarışmacılara “top taşıma” görevi verilecek. Yarışmalara paralel olarak düzenlenen panellerde ise İTÜ bilişim Enstitüsü, bilgisayar Bilimleri öğretim üyelerinden Dr. Serkan Türkeli moderatörlüğünde, “tıpta tobotik” konusu ele alınacak.      

İTÜRO’nun söyleşi ayağında ise Peter Fankhauser ve Michael Neunert, yaptıkları ve dünyanın “en hızlı ball botu” olarak tanıtılan “Rezero”yu tanıtacak.

Kaynak: iceriktr.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nasıl hazırlanır | Sosyal Medya Yönetimi | GanoBet | Bahis siteleri